Online Avukata Sor

Soru kategorisi seçin ve devam butonuna tıklayın.
 • Aile Hukuku
 • Bilişim Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İcra Hukuku
 • İflas Hukuku
 • Kamu İhale Hukuku
 • Kentsel Dönüşüm Hukuku
 • Marka-Patent Hukuku
 • Şirketler Hukuku
 • Tazminat Hukuku
 • Ticaret Hukuku
 • Uluslararası Hukuk
 • Vergi Hukuku
 • Yabancılar Hukuku
Sorunuzu girin ve devam butonuna tıklayın.
Üyelik formunu doldurunuz

Minimum 6 karakterli bir kullanıcı adı girebilirsiniz. Kullanıcı adınız tamamen küçük harflerden, küçük harf ve sayılardan ya da küçük harf,sayı ve alt çizgi(_),tire(-) özel karakterlerinden oluşabilir. Kullanıcı adınız sayı ve özel karakterle başlayamaz. En az bir küçük harf ile başlamak zorundadır.
Proaktif Hukuk olarak, vatandaşlarımızın, kurumsal müvekkillerimizin ve uluslararası müvekkillerimizin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşma ihtimali olan sorunlarını belirttiklerini sorularını ve analiz etmekte ve en hızlı ve en doğru biçimde cevaplamak için uzun zamandır uzman ve güçlü avukat kadrosuyla başarıyla çaba sarf etmekteyiz.

Sitemiz üzerinden sorulan hiçbir soru cevapsız bırakılmamaktadır. Hukuki desteğe ihtiyacı olan müvekkillerimize süratli bir şekilde geri dönüş yapılmakta, gerek e-mail gerekse telefon yoluyla iletişime geçilmekte, gerek icra takipleri gerekse dava süreçleri en son aşamaya kadar titizlikle ve hatasız olarak takip edilmekte yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

 

Avukata Soru Sor

Avukata Sor Bölümünde İyi sorular sormak için:

Avukata soru sor; kısa ve öz olun ve sorunuz açık ve son derece belirgin olsun. Avukatlar kısa ve öz olan kendi uygulama ve uzmanlık alanlarıyla ilgili soruları okumaya ve cevaplamaya daha yatkındırlar. Ayrıntıları bir sonraki aşamaya saklayın.

Odakta Kalın

Avukata sor bölümünde sorunuzu tek bir hukuki meseleyle sınırlayın. Avukata sor bölümüne daha fazla hukuki sorununuz var ise ayrı ayrı sorular gönderebilirsiniz.

Avukata Soru Sor Bölümü Soru Sorulması İçindir, Sadece Konuyu Anlatmayın

Avukata sor bölümünde sorulan asıl sorular (örneğin; kendi şirketimden para alırsam bu zimmetime para geçirme midir?) belirli belirsiz kelimelerden oluşan cümlelerden daha iyi cevaplar almaktadır. (örneğin; “zimmetime para geçirdim” demek yerine)

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorarken Ayrıntı Eklemek Üzerine Tavsiyeler

Konuya bağlı kalın: Avukata soru sor bölümünde sorarken sadece konunuzla alakalı, bağlantılı ayrıntılara yer verin. Kişisel olarak belirlenebilecek bilgiler vermemeye özen gösterin.

Göndermeden önce okuyun: Ayrıntıları eklemeyi bitirdikten sonra, avukata sor bölümünde sorunuzu sormadan önce bütün soruyu baştan itibaren tekrar okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan sorunuz açıkça belirtilmiş mi? Okuması ve anlaması kolay mı?

Sorularınıza Cevap Vermek Üzere Hazır olan Hukuk Uzmanlarına Soru Sormak Artık Çok Kolay

İyi bir cevap mı istiyorsunuz? “Kim, Ne, Ne zaman, Nasıl” ile başlayan ayrıntılı, net, kapsamlı, tam bir soru sorunuz ve ayrıntı ekleyiniz. Avukata soru sor aracılığıyla sorduğunuzda, bu daha hızlı ve daha iyi bir cevap almanızı sağlayacaktır.

Uyarı: Soracağınız soruların mahiyetine göre verilecek cevaplar Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince danışmanlık ücretine tabi tutulacaktır.

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorulabilecek Örnek Sorular

-          Birisinin onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kaydetmek yasal mıdır?

-          Kardeşimle beraber bir eve sahibiz ve mülkiyetini oğluma aktarmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz?

-          Kendisiyle iletişime geçemediğim durumlarda avukatımı davadan nasıl azledebilirim?

-          Alıcı tarafından oldukça geciktirilmiş bir arazi sözleşmem var. Mülkiyeti tekrar üzerime alabilmek için en iyi yol nedir?

-          Aleyhime açılmış bir icra takibi var. Ne yapmalıyım? İcra avukatlarınızdan destek alabilir miyim?

-          Yurtdışına satış yaptığım firma borcunu ödemiyor. Ne yapabiliriz?

Avukata Sor Bölümünde Soru Sorabileceğiniz Hukuk Dalları

-          İcra ve iflas hukuku ve borç tahsili

-          Ticaret Hukuku ve Sözleşme Hukuku

-          Ceza Hukuku

-          Aile Hukuku ve Boşanma

-          İş Hukuku ve işçi – işveren avukatlığı

-          Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm

-          Vergi Hukuku

-          Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları

-          Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku – Marka, Patent, Tasarım

-          Yabancılar Hukuku ve Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi

-          İhale Hukuku ve Kamu İhale Kurumu

-          Borçlar Hukuku ve Tazminatlar

-          Bilişim Hukuku ve Bilişim Ceza Hukuku

-          Deniz Ticareti Hukuku

-          Kat Mülkiyeti

-          Kamulaştırma

-          Vatandaşlık

-          İnşaat Hukuku

-          İmar Hukuku

-          Bankacılık ve Finans Hukuku

Belirtilen alanlarda ve hukukun çoğu dallarında uzman olan avukatlarımızdan oluşan geniş kadromuzla sorularınıza hızlı ve doğru, tutarlı cevaplar vermekteyiz. Yıllara dayanan tecrübemiz ve bilgi birikimimizle bugüne kadar müvekkillerimize en üst düzeyde hızlı bir şekilde hizmet vermiş ve vermeye de devam etmekte, sorumluluklarımızın bilincinde olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışmakta ve büyük oranda da başarı elde etmekteyiz. Sayısı 100’ü aşkın referanslarımızla avukata sorma ve hukuki danışmanlık konularında ulusal ve uluslararası çerçevede doğru hizmet verdiğimizin bilincinde olarak hareket etmekteyiz.

Sorularınızı gönderirken şunları anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz:

-          Avukatlarımıza soru sormanızla avukat – müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Soru sorduğunuz avukatların sorunuza cevap vermesi aranızda vekalet ilişkisi kurulduğu ve gelecekteki müvekkilliğinizi kabul ettiği anlamına gelmez. Size verilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ve gizlidir.